LISTA E HOTELEVE
HARTA E HOTELEVE
Fillimi» Kosove» Peja»Hotele ne Peja
RENDITJA
EMER QYTETI ose HOTELI
KATEGORIA
MBERRITJA LARGIMI
DHOMA ADULT (+18) FEMIJE
 
 
Harta e Hoteleve
KERKIM I DETAJUAR
Intervali Cmimit
0 - 500
Yjet e Hotelit
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 1. ulet
 2. mesatare
 3. mire
Facilitetet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SHERBIMI KLIENTIT
TEL: +355 4 2235 688
My status
ORARI SHERBIMIT
Mon - Fri: 08:00-19:00 (CET)
Saturday: 08.00-16.00 (CET)
FAQ
SI TE REZERVONI
Pse te perdorni
balkan-hotel.com?
 
» Ne jemi nga Ballkani
» S'ka Tarifa Shtese
» Cmimet me te Lira
» Pagese e Sigurte Online
» Vleresime Klientesh
 • Pamje nga peja
 • Pamje nga peja
 • Pamje nga peja
Pec ose Pejë eshte nje qytet ne Kosoven perendimore dhe qendra administrative e rrethit me te njejtin emer. Komuna ka nje siperfaqe prej 602 km², duke perfshire qytetin e Pejes dhe 95 fshatra; kjo siperfaqe eshte e ndare ne 28 komunitete territoriale. Qyteti I vogel I hijshem I Pejes ndodhet ne kembet e vargut mbreselenes te Bjeshkeve te Nemuna qe kufizojne Kosoven nga Shqiperia dhe Mali I Zi dhe në të dy brigjet e lumit Lumbardhi. Gjate viteve te fundit Peja ka dale ngadale nga konfliktet e kaluara dhe riperkufizoi veten si nje qender per turizmin dhe biznesin. Plot me histori dhe e populluar nga njerezit me miqesore qe mund te takohen ne Evrope, Peja eshte me siguri nje nga qytetet me te mira per t’u vizituar ne Kosove. Qyteti ka qene I sunduar nga fuqi te ndryshme gjate histories, duke I dhene nje karakter te larmishem kulturor. Ndikimi ortodoks ka rezultuar ne ndertimin e objekteve mbreselenese fetare dhe manastireve. Vend i trashegimise boterore te UNESCO eshte Patriarkana Pec, e ndertuar gjate perandorise mesjetare serbe. Nen sundimin osman Peja mori nje karakter me oriental ne ndertimin e rrugeve te ngushta, shtepive te stilit te vjeter turk dhe xhamive. Nje nga keto eshte xhamia Bajrakli, e ndertuar nga osmanet ne shekullin e 15 nga mbetjet e manastirit mesjetar serb te Kryeëngjejve te Shenjte. Madje ju mund te gjeni edhe gjurme te pranise se shkurter te Perandorise Austro-Hungareze ne fillim te shekullit te 20-te ne formen e disa ndertesave te bukura ne qender te qytetit, si dhe ndertesave masive socialiste dhe blloqeve te apartamenteve. Malet qe rrethojne qytetin formojne nje sfond te jashtezakonshem dhe jane nje vend i mrekullueshem per te gjitha llojet e aktiviteteve ne natyre si: ecje ne kembe, ski apo ngjitje.
Dukagjini Hotel, Peja, Albania   Hotel Dukagjini Dukagjini Stars
Sheshi Deshmoreve 2, 30000, Peje, Kosove
Vleresimet e Klienteve Hotel Rating4.8/5.0 (1 Vleresime)
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Nje ikone qe ne vitin 1956, Hotel Dukagjini eshte njohur gjithmone si nje nga Hotelet elitare ne Kosove. Hoteli nderthu ... me teper
€ 50.00
cmimi me i lire per nate
Cardak Hotel, Peja, Albania   Hotel Cardak Cardak Stars
Rr.Mbretresha Teutë Nr 101, 30000, Peje, Kosove
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Hotel Çardak (Pejë), është një hotel i pavarur me 17 dhoma, një restorant të shkëlqyer.Ne jemi të vendosur në qendër të ... me teper
€ 40.00
cmimi me i lire per nate
Semitronix Hotel, Peja, Albania   Hotel Semitronix Semitronix Stars
Rr. Mbreteresha Teuta, Nr. 153, Peje, Kosove
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Ne zemer te qytetit te pejes, gjendet Hotel Semitronix me nje ambient te vecante dhe te qete. Me nje stil europian, she ... me teper
€ 40.00
cmimi me i lire per nate
Gold Hotel, Peja, Albania   Hotel Gold Gold Stars
Rr.Mbretresha Teutë PN, 30000, Peje, Kosove
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Hotel Gold është i vendosun në qendër të qytetit të Pejës, brenda hotel Gold-it ësht një ambient modern dhe i qetë. Në ... me teper
€ 30.00
cmimi me i lire per nate


Na ndiqni

Albania Holidays eshte anetar i: