LISTA E HOTELEVE
HARTA E HOTELEVE
Fillimi» Maqedoni» Struga»Hotele ne Struga
RENDITJA
EMER QYTETI ose HOTELI
KATEGORIA
MBERRITJA LARGIMI
DHOMA ADULT (+18) FEMIJE
 
 
Harta e Hoteleve
KERKIM I DETAJUAR
Intervali Cmimit
0 - 500
Yjet e Hotelit
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 1. ulet
 2. mesatare
 3. mire
Facilitetet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SHERBIMI KLIENTIT
TEL: +355 4 2235 688
My status
ORARI SHERBIMIT
Mon - Fri: 08:00-19:00 (CET)
Saturday: 08.00-16.00 (CET)
FAQ
SI TE REZERVONI
Pse te perdorni
balkan-hotel.com?
 
» Ne jemi nga Ballkani
» S'ka Tarifa Shtese
» Cmimet me te Lira
» Pagese e Sigurte Online
» Vleresime Klientesh
 • Pamje nga struga
 • Pamje nga struga
 • Pamje nga struga
Struga, ndryshe i njohur si qyteti i poezisë, ndodhet në brigjet e liqenit dhe lumit Drini Zi që e ndan qytetin në dy pjesë. Struga është vendi ideal për tu shplodhur dhe për të shijuar pamjen e liqenit, të lumit, bimësisë dhe shpendët. Në shekullin e 19-të qyteti ka luajtur një rol të rëndësishëm në “ringjalljen” kombëtare. Ishte vendlindja e Konstandin dhe Dimitar Miladinovi, vëllezërit që mblodhën dhe publikuan një koleksion të këngëve popullore("Këngë popullore nga Maqedonia") në vitin 1862. Konstantin Milladinov gjatë studimeve të tij në Moskë shkroi Dhimbje për jugun (e përkthyer edhe si "Mall për Jugun"). Sot për nder të tij, festivalet më të mëdha të poezisë në botë zhvillohen çdo vit në Strugë. Festivali është eventi kryesor i qytetit si një qendër turistike dhe u ndoq nga të paktën 200 poetë laike. Festivali i poezisë ndër të tjera, fitoi çmimin e madh për aktivitetin poetik, çmimin e "Kurorës së Artë" dhe çmimin "Vëllezërit Milladinovci" për librin më të mirë të poezive në gjuhën maqedonase. Monumenti kulturor më i rëndësishëm në Strugë është kisha e Shën Gjergjit, afresket e së cilës datojnë nga shekulli i 13-të deri në shekullin e 19-të. Në qytetin e Kalistës gjendet kisha e Shën Mërisë dhe kisha e Shën Athanasius. Monumentet islamike që ia vlejnë të vizitohen janë Teqe-ja Helveti dhe Hamami.
Makpetrol Struga Hotel, Struga, Albania   Hotel Makpetrol Struga Makpetrol Struga Stars
Settlement Elen Kamen, Struge, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Hotel Drim në Strugë ofron strehim me ajër të kondicionuar Wi-Fi falas, TV kabllor dhe një ballkon.Hoteli ka 3 restoran ... me teper
€ 35.00
cmimi me i lire per nate
Drim Hotel, Struga, Albania   Hotel Drim Drim Stars
Kej Boris Kidric Nr.51, Struge, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Hotel Drim në Strugë ofron strehim me ajër të kondicionuar Wi-Fi falas, TV kabllor dhe një ballkon.Hoteli ka 3 restoran ... me teper
€ 37.00
cmimi me i lire per nate


Na ndiqni

Albania Holidays eshte anetar i: