LISTA E HOTELEVE
HARTA E HOTELEVE
Fillimi» Shqiperi» Kavaje»Hotele ne Kavaje
RENDITJA
EMER QYTETI ose HOTELI
KATEGORIA
MBERRITJA LARGIMI
DHOMA ADULT (+18) FEMIJE
 
 
Harta e Hoteleve
KERKIM I DETAJUAR
Intervali Cmimit
0 - 500
Yjet e Hotelit
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 1. ulet
 2. mesatare
 3. mire
Facilitetet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SHERBIMI KLIENTIT
TEL: +355 4 2235 688
My status
ORARI SHERBIMIT
Mon - Fri: 08:00-19:00 (CET)
Saturday: 08.00-16.00 (CET)
FAQ
SI TE REZERVONI
Pse te perdorni
balkan-hotel.com?
 
» Ne jemi nga Ballkani
» S'ka Tarifa Shtese
» Cmimet me te Lira
» Pagese e Sigurte Online
» Vleresime Klientesh
 • Pamje nga kavaje
 • Pamje nga kavaje
 • Pamje nga kavaje
Kavaja ndodhet ne qender te Ultesires Perendimore te Shqiperise buzet detit Adriatik. Kavaja njihet per plazhet e pastra te paprekura qe rrethohen me pyje pishash. Ajo kufizohet me Durresin ne veri, Lushnjen ne jug, Tiranen ne lindje. Ne perendim laget nga deti Adriatik me nje vije bregdetare prej 36.5 km. Bregdeti karakterizohet nga plazhe me rere dhe guralece. Jane rreth 8 plazhe kryesore: Plazhi i Golemit, Mal i Robit, Karpen, Karina, Plazhi i Gjeneralit, Plazhi i Spillese, i Grethpit dhe i Vilë-Bashtovës. Ne qytetin e Kavajes mund te vizitohet: Muzeu Etnografik ndertuar ne vitin 1971 mbi nje ndertese te tipit hayat (galeri) e perdorur ne shekullin e 18-te. Por origjina e saj arkitektonike daton ne antikitet e njohur e ndertuar sipas stilit “vila rustica”. Punime ne qeramike, baker, tekstile punuar nga nga mjeshtrat e qytetit jane ekspozuar ne kete muze. Monumente te tjera qe mund te vizitohen jane: Kisha Shën e Premtes ne 1280; Sahati ne 1817; Ura e Bukaqit ne shekullin e 18-te; Depot e ish-Kripores së Karpenit ne shekullin e 17-te; Kalaja e Bashtovës ne shekullin e 15-te.
Albatros Hotel, Kavaje, Albania   Hotel Albatros Albatros Stars
14 km nga kthesa e Spillese, Kavaje, Shqiperi
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Hotel Albatros gjendet ne plazhin e mrekullueshem te Spillese Kavaje, ne nje zone mjaft te bukur ne vije te pare 200 m ... me teper
€ 28.00
cmimi me i lire per nate


Na ndiqni

Albania Holidays eshte anetar i: