LISTA E HOTELEVE
HARTA E HOTELEVE
Fillimi» Maqedoni» Ohrid»Hotele ne Ohrid
RENDITJA
EMER QYTETI ose HOTELI
KATEGORIA
MBERRITJA LARGIMI
DHOMA ADULT (+18) FEMIJE
 
 
Harta e Hoteleve
KERKIM I DETAJUAR
Intervali Cmimit
0 - 500
Yjet e Hotelit
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 1. ulet
 2. mesatare
 3. mire
Facilitetet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SHERBIMI KLIENTIT
TEL: +355 4 2235 688
My status
ORARI SHERBIMIT
Mon - Fri: 08:00-19:00 (CET)
Saturday: 08.00-16.00 (CET)
FAQ
SI TE REZERVONI
Pse te perdorni
balkan-hotel.com?
 
» Ne jemi nga Ballkani
» S'ka Tarifa Shtese
» Cmimet me te Lira
» Pagese e Sigurte Online
» Vleresime Klientesh
 • Pamje nga ohrid
 • Pamje nga ohrid
 • Pamje nga ohrid
I gjendur në brigjet e liqenit të Ohrit, qyteti i Ohrit është një nga qytetet e banuara më të lashta në kontinentin europian. Qyteti ndodhet në jugperëndim të Shkupit dhe në perëndim të Manastirit dhe Resenit, në kufi me republikën e Shqipërisë. Ohri është një nga qytetet më të vizituara në Maqedoni dhe shquhet për të kaluarën e tij historike. Mendohet se dikur, në qytet ndodheshin mbi 365 kisha, nga një për secilën ditë të vitit prandaj shpeshherë qyteti i Ohrit konsiderohet edhe si Jerusalemi i Ballkanit. Qyteti është i pasur me shtëpi piktoreske, monumente historike dhe turizmi përbën sektorin më të zhvilluar në ekonominë e qytetit. Në vitet 1979 dhe 1980 qyteti dhe liqeni i Ohrit u përfshinë në fondin e trashëgimisë botërore, që mbrohet nga UNESCO. Në fakt Ohri, është një nga 28 qendrat e trashëgimisë botërore, që shërben dhe si pjesë e fondit të trashëgimisë natyrore dhe asaj kulturore. Legjendat thonë se në qytet ndodheshin mbi 365 kisha dhe këto gojëdhëna mbështeten edhe nga shënimet e kronikanit osman të shekullit të XVII-të, Evliya Çelebi. Disa nga aktivitetet kryesore kulturore që mund të ndiqen në qytet janë: Festivali Veror në muajt Korrik – Gusht; Festivali i Koreve, ku kore nga e gjithë bota mblidhen në qytet në fundin e muajit Gusht; Festivali Ballkanik i Folklorit dhe Festivali i Muzikës Ballkanike që mbahen në muajin Korrik; Festivali Etno-muzikor i muajit Gusht, në të cilin muzikantë nga i gjithë rajoni marin pjesë etj.
Montenegrin Inn Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Montenegrin Inn Montenegrin Inn Stars
Bulevardi Turisticka 56, 6000 Oher,Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Hotel Montenegrin Inn i vendosur në qendër të Ohrit, ofron një vend të këndshëm dhe pamjet unike të qytetit. Një plazh ... me teper
€ 23.00
cmimi me i lire per nate
Cingo Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Cingo Cingo Stars
Rr.Abas Emin, Nr.3, Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Hotel Cingo i vendosur 500 metra nga Liqeni i Ohrit dhe 150 metra nga qendra e Ohrit, Hoteli ofron, recepsjon 24-orësh ... me teper
€ 32.00
cmimi me i lire per nate
Garden Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Garden Garden Stars
Bulevardi Kej Marshal Tito, Nr.114, Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
 
    &nb ... me teper
€ 28.00
cmimi me i lire per nate
Inex Gorica Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Inex Gorica Inex Gorica Stars
Naum Ohridski St. 5-7 6000, Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Hotel Inex Gorica eshte nje nder hotelet me komode te liqenit te Ohrit eshte nje strukture turistike e rikonstruktuar s ... me teper
€ 41.00
cmimi me i lire per nate
Lagadin Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Lagadin Lagadin Stars
Naselba Lagadin BB, Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Hotel Lagadin i vendosur drejte në breg të liqenit të Ohrit në rrëzë të malit Galicica, Hotel Lagadin përmban dhoma pam ... me teper
€ 25.00
cmimi me i lire per nate
Tino Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Tino Tino Stars
Kej Marsal Tito Nr.55, Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Hotel Tino është hotel i ri, modern dhe atraktiv dhe me dizajn që i plotëson standardet e punës dhe dëshirat e klientev ... me teper
€ 39.00
cmimi me i lire per nate
Eco Resort Momir Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Eco Resort Momir Eco Resort Momir Stars
Fshati Openica, Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
ECO Resort Momir është një oazë të paqes dhe qetësisë, një destinacion ideal për ata që duan të kalojnë kohë në fshat d ... me teper
€ 40.00
cmimi me i lire per nate
Millenium Palace Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Millenium Palace Millenium Palace Stars
Kej Marshal Tito bb, Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Millenium Palace e vendosur në brigjet e liqenit të Ohrit, Millenium Palace ofron një qëndrim të paharrueshme dhe të pa ... me teper
€ 49.00
cmimi me i lire per nate
Lebed Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Lebed Lebed Stars
Marsal Tito, 112, Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Pamje të paharrueshme,komoditet, ngrohtësi dhe cilësi në një ambient elegant dhe i sofistikuar të gjitha në Hotel Lebed ... me teper
€ 39.00
cmimi me i lire per nate
Royal View Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Royal View Royal View Stars
Jane Sandanski no.2; Oher, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Hotel Royal View është e vendosur në brigjet e liqenit të Ohrit.Eshte elegante hotel 4-yjesh dhe ofron dhoma elegante m ... me teper
€ 40.00
cmimi me i lire per nate
Klimetica Hotel, Ohrid, Albania   Hotel Klimetica Klimetica Stars
St. Stefan, Oher, Maqedoni(FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Hotel Klimetica është e vendosur në vendbanim turistik Shën Stefan vetëm 4 km nga qendra e qytetit dhe 200 metra nga li ... me teper
€ 32.00
cmimi me i lire per nate


Na ndiqni

Albania Holidays eshte anetar i: