LISTA E HOTELEVE
HARTA E HOTELEVE
Fillimi» Shqiperi» Borsh»Hotele ne Borsh
RENDITJA
EMER QYTETI ose HOTELI
KATEGORIA
MBERRITJA LARGIMI
DHOMA ADULT (+18) FEMIJE
 
 
Harta e Hoteleve
KERKIM I DETAJUAR
Intervali Cmimit
0 - 500
Yjet e Hotelit
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 1. ulet
 2. mesatare
 3. mire
Facilitetet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SHERBIMI KLIENTIT
TEL: +355 4 2235 688
My status
ORARI SHERBIMIT
Mon - Fri: 08:00-19:00 (CET)
Saturday: 08.00-16.00 (CET)
FAQ
SI TE REZERVONI
Pse te perdorni
balkan-hotel.com?
 
» Ne jemi nga Ballkani
» S'ka Tarifa Shtese
» Cmimet me te Lira
» Pagese e Sigurte Online
» Vleresime Klientesh
 • Pamje nga borsh
 • Pamje nga borsh
 • Pamje nga borsh
Borshi është një nga fshatrat më piktoreske të Rivierës Shqiptare. Eshtë një fshat detar në komunën Lukove, ne qarkun e Sarandes, Shqiperi. Borshi kufizohet me fshatrat Fterra, Qeparo, Piqerras dhe ka një popullsi prej 2500 banorësh. Kalaja e Borshit është e vendosur në majë të një kodre dhe per fat te keq është shumë e dëmtuar. Kalaja është ndërtuar gjatë kohës se mesjetes dhe me konkretisht ne shekullin e IV. Ajo ka një sipërfaqe prej 5 hektarësh dhe një bodrum te bërë nga blloqe guri. Borshi eshte shume i njohur per plazhin e tij, i cili është plazhi më i madh në detin Jon (7 km). Turizmi ka filluar të zhvillohet fale bukurise se fshatit dhe në sajë të njerëzve miqësore e mikprites. Fshati është duke u zhvilluar ne saje te turizmit dhe prodhimit te vajit të ullirit. Nuk ka hotele dhe rezorte turistike te medha, por turizmi familjar perballon të paktën 15.000 turistë çdo verë. Në qendër të fshatit mund te vizitohet Ixuari i Borshit, një burim natyror uji, pjese e 697 monumenteve natyrore në Shqipëri. Deti blu dhe gjelbërimi i pemëve të ullirit janë karakteristikë e bregdetit te Borshit.
Blue Days Hotel, Borsh, Albania   Hotel Blue Days Blue Days Stars
Rruga e Plazhit, Borsh, Sarande, Shqiperi
Vleresimet e Klienteve Hotel Rating5.0/5.0 (1 Vleresime)
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Shumë pranë Sarandës, në zonën e njohur si fshati turistik i Borshit, ndodhet Hotel Blue Days, vendi më i mirë për qetë ... me teper
€ 45.00
cmimi me i lire per nate
Vila Borsh Hotel, Borsh, Albania   Hotel Vila Borsh Vila Borsh Stars
Rruga Plazhit, Borsh, Shqiperi
Vleresimet e Klienteve Hotel Rating5.0/5.0 (1 Vleresime)
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Vila Borsh ndodhet buze detit Jon, perballe ishullit te Korfuzit. Te gjitha dhomat jane me hapesire te madhe si dhe me ... me teper
€ 30.00
cmimi me i lire per nate
Alkre Hotel, Borsh, Albania   Hotel Alkre Alkre Stars
Rr. Rimi Nane, Borsh, Sarande, Shqiperi
Vleresimet e Klienteve Hotel Rating3.8/5.0 (1 Vleresime)
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Hotel Alkre është ndërtuar në vitin 2004, duke qenë keshtu hoteli i parë në Borsh. Hoteli ndodhet ne zonen e quajtur “S ... me teper
€ 13.00
cmimi me i lire per nate
Napolon Complex Hotel, Borsh, Albania   Hotel Napolon Complex Napolon Complex Stars
Rruga Qeparo Borsh Km 2, 8407 Qeparo, Albania
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Napolon Complex ndodhet ne Qeparo vetem disa km larg nga Korfuzi dhe Saranda. Hoteli ofron pishine, barbecue si edhe pa ... me teper
€ 14.00
cmimi me i lire per nate


Na ndiqni

Albania Holidays eshte anetar i: