LISTA E HOTELEVE
HARTA E HOTELEVE
Fillimi» Maqedoni» Bitola»Hotele ne Bitola
RENDITJA
EMER QYTETI ose HOTELI
KATEGORIA
MBERRITJA LARGIMI
DHOMA ADULT (+18) FEMIJE
 
 
Harta e Hoteleve
KERKIM I DETAJUAR
Intervali Cmimit
0 - 500
Yjet e Hotelit
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  1. ulet
  2. mesatare
  3. mire
Facilitetet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SHERBIMI KLIENTIT
TEL: +355 4 2235 688
My status
ORARI SHERBIMIT
Mon - Fri: 08:00-19:00 (CET)
Saturday: 08.00-16.00 (CET)
FAQ
SI TE REZERVONI
Pse te perdorni
balkan-hotel.com?
 
» Ne jemi nga Ballkani
» S'ka Tarifa Shtese
» Cmimet me te Lira
» Pagese e Sigurte Online
» Vleresime Klientesh
Manastiri (Bitola) është një qytet në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë dhe njihet ndryshe si qyteti i Konsujve, për shkak se gjatë viteve 1878-1913, mbi 12 konsullata gjendeshin në qytet. Në kohët e lashta ky qytet njihej si Heraclea Lyncestis, themeluar nga Fillipi i II i Maqedonisë, babai i Aleksandrit të Madh. Ndërtesat islamike u shtuan gjatë pushtimit osman. Në shekullin e XVI-të, Manastiri u popullua në shumicë nga hebrenj, të cilit erdhen nga Portugalia dhe Spanja, për t’i shpëtuar persekutimit dhe inkuizicionit në këto vende. Në shëkullin e XIX-të qyteti u kthye në një qendër ushtarake, administrative dhe politike të perandorinë Osmane, e cila solli dhe zhvillimin e zejeve dhe hapjen e punishteve të shumta në qytet. Disa vite më vonë u kthye në një nga kryeqendrat e perandorisë, përsa i përkiste zejtarisë. Një nga personazhet më të njohura të qytetit, është Mustafa Qemal Ataturku, babai i Turqisë moderne, i cili u edukua në këtë qytet. Në ditët e sotme, shtëpia ky ai u rrit shërben si muze dhe ka një dhomë dedikuar Ataturkut. Rruga kryesore e Manastirit - Shirok Sokaku, dallohet për tiparet e saj të vecanta dhe bukurinë e saj, që përftohet falë kombinimit të ndërtesave të folklorit vendas me ato të stilit oriental dhe perëndimor. Kjo rrugë kryesore shërben dhe si pikë takimi për vendasit por edhe për vizitorët e huaj në qytet. Kulla e Sahatit është një nga simbolet më të njohura të Manastirit dhe sipas gojëdhënave, thuhet se për dërtimin e saj u deshën rreth 60.000 vezë, të cilat u mblodhën vullnetarisht nga banorët e qytetit, për të forcuar betonin e për të ngritur kullën.
Millenium Hotel, Bitola, Albania   Hotel Millenium Millenium Stars
Rr. Marshal Tito Nr.48, Bitola, Maqedoni (FYROM)
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Disponueshme
Hotel 'Millenium', është e vendosur në qendër të rrugës Bitola`s Shirok Sokak. në ambient të mrekullueshme në të njëjtë ... me teper
€ 39.00
cmimi me i lire per nate


Na ndiqni

Albania Holidays eshte anetar i: