LISTA E HOTELEVE
HARTA E HOTELEVE
Fillimi» Maqedoni» Diber-e-madhe»Hotele ne Diber-e-madhe
RENDITJA
EMER QYTETI ose HOTELI
KATEGORIA
MBERRITJA LARGIMI
DHOMA ADULT (+18) FEMIJE
 
 
Harta e Hoteleve
KERKIM I DETAJUAR
Intervali Cmimit
0 - 500
Yjet e Hotelit
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  1. ulet
  2. mesatare
  3. mire
Facilitetet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SHERBIMI KLIENTIT
TEL: +355 4 2235 688
My status
ORARI SHERBIMIT
Mon - Fri: 08:00-19:00 (CET)
Saturday: 08.00-16.00 (CET)
FAQ
SI TE REZERVONI
Pse te perdorni
balkan-hotel.com?
 
» Ne jemi nga Ballkani
» S'ka Tarifa Shtese
» Cmimet me te Lira
» Pagese e Sigurte Online
» Vleresime Klientesh
Dibra është një qytet në pjesën perëndimore të Maqedonisë, në kufi me Shqipërinë. Pjesa më e madhe e popullsisë, 74% e saj përbëhet nga Shqiptarët, dhe njëkohësisht është qyteti i vetëm ku maqedonasit përbëjnë etninë e tretë. Disa nga zanatcinjtë e zejtarët më të mire, kryesisht gdhendësit e drurit dhe ndërtuesit, erdhën nga ky rajon dhe janë shquar historikisht për aftësitë e tyre në ndërtim, gjdhendje, krijimin e ikonave dhe ndërtimin e një arkitekture unike. Atraksioni kryesor në qytet mbeten llixhat me ujëra termalë, që në dialektin vendas quhen banjishte. Llixha më e njohur në Dibër është “Spa Capa”, në të cilën temperaturat e ujërave arrijnë 39°C në “Hotel Banjishte”, dhe 41°C në Kosovrast. Këto temperatura konsiderohen të përkryera për trupin e njeriut, prandaj në këto llixha uji nuk nevojitet të ngrohet apo të ftohet si në spa-të e tjera në botë. Uji është 100% natyral dhe përmban sasi të mëdha ionesh negative, të cilët janë shumë të rrallë, ndihmojnë shumë trupin e njeriut dhe janë shumë të shëndetshëm. Një litër ujë përmban mbi 4000 mg minerale; kryesisht Sulfur, Magnez, Kalcium dhe Natrium dhe në një sasi e cila nuk është parë në spa të tjera në botë. Për vetitë e rralla kuruese dhe vecantitë e tyre, në vitet 1970, këto llixha quheshin nga shkencëtarët e kohës si më efektivet dhe më kurueset në Europë.
Hotel Banjisht Hotel, Diber e Madhe, Albania   Hotel Hotel Banjisht Hotel Banjisht Stars
Fshati Banjishte, Diber e Madhe, Maqedoni
Vleresimet e Klienteve Hotel RatingS'ka Vleresime
Disponueshmeria e Dhomes Kerkon Konfirmim
Në një lartësi mbidetar prej 880m pranë malit Deshat, ndodhet hoteli i Banishtit i rrethuar me një natyrë të gjelbër dh ... me teper
€ 48.00
cmimi me i lire per nate


Na ndiqni

Albania Holidays eshte anetar i: