Alkyonis

 
hotel rating stars

Nea Kallikrateia Katsirma 11, Halkidiki, Greqi

Hotel Alkyonis është një destinacion ideal si për pushime dhe udhëtimet e biznesit, pasi ajo është vetëm 35 km larg nga qyteti i Selanikut, në pjesën perëndimore të gadishullit të Halkidiki. hotel modern, si dhe një mjedis të ngrohtë dhe miqësore të standardeve të larta të kombinuara me shërbim 24-orësh, hotel do t'ju ofrojnë pushime të paharrueshme. Hotel "Alkyonis" është e vendosur në pjesën më të bukur të N.Kallikratia me një pamje të mrekullueshme mbi det. N. Kallikratia Në një distancë prej 35 kilometra nga qyteti i Selanikut, në gadishullin e Halkidiki, është një nga vendpushimet më të famshme turistike të Halkidiki, N.Kallikratia.Qyteti i N.Kallikratia është selia e komunës me te njëjtin emër, e themeluar në 1922 nga refugjatët grekë që arritën nga "Kallikratia" të Trakës Lindore. Sipas arkeologëve, zonë ka qenë i banuar që nga mosha neolitike, dhe ka mbetjet e një vendbanimi parahistorik. Jane zbuluar gjera shumë të rëndësishme arkeologjike, p.sh., e famshme "Vajza e Kallikratia" mbajtjen e një pëllumbin në dorë, dhe një gur varri, , me pediment, e cila është një vepër që daton në 440 para Krishtit dhe Muzeun Arkeologjik të Selanikut.

S'ka Vleresime

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Ashensor
 • Sherbim ne dhome
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Ture
 • Sherbim lavanderie
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur

During the low season (01-10-2015 to 31-05-2015 (except 9-13/04 & 24-12-2015 / 02-01-2016) reservations cancelled at least 7 days, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 7 days, prior to the arrival date, will be charged for the first night. In case of No Show or cancellation the arrival date, will be applied fees of 50% of the value of the reservation and the booking is considered us cancelled. In case of early departure according the first booking, will be applied penalty of 50 % of the remaining stay. During the high season (01-06-2015 to 30-09-2015, 09-04-15 to 13-04-2015, 24-12-15 to 02-01-2016) reservations cancelled at least 14 days prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 14 days prior to the arrival date will be charged for the first night. In case of cancellation, within 7 days before arrival date, will be applied fees of 30 % of total amount. In case of No Show or cancel the arrival date, will be applied fees of 100% of the value of the reservation and booking is considered us “cancelled”. In case of early departure according the first booking, will be applied penalty of 50 % of the remaining stay.

Check-In: 14:00

Checkout: 12:00