Danai Beach Resort and Villas

 
hotel rating stars

63088, Nikiti, Sithonia, Halkidiki, Greqi

The Danai Beach Resort & Villas anëtar i " Hotele kryesorë të Botës" është e rrethuar nga pemë gjelbëruar pisha, plazhe me rërë të bardhë dhe ujërat e qartë bruz dhe është e vendosur në Halkidiki, në Greqinë Veriore.Hoteli ofron për të ftuarit një zgjedhje e 62 suita luksoze dhe vila (disa suita dhe të gjitha vila kanë një pishinë private mbi tarracë), secili unik në stil dhe dekorim. Ajo ka 3 a la carte restorante me kuzhinë gastronomike greke, mesdhetare dhe franceze të gjitha prej tyre me pikëpamjet e madhe në det, një bar bregdetar për pije gjatë ditës dhe natës, një Boutique, një dyqan bizhuteri dhe një dyqan gazetash. Objektet e kohës së lirë të përfshijë një pishinë të brendshme dhe të hapur not, një dhomë palestër, një fushë tenisi, sportet e ujit dhe një Wellness & amp; Spa që ofron një shumëllojshmëri të trajtimeve të fytyrës dhe trupit, sauna dhe banjot me avull. Golf dhe scuba diving mund të organizohet pranë.Hoteli me 2 dhoma konferencë me pamje nga deti dhe kapacitet prej 50 personave dhe 200 njerëzve që ofrojnë pajisje moderne audiovizuale. Netë të ndryshme organizohen nga hoteli për argëtim të të ftuarit, si dhe turne në kantinat e verës, cruises varkë përgjatë koston e Malit Athos dhe ekskursione në vende të famshme arkeologjike. Beach Resort Danai &Vila është në një distancë 50-minuta- nga Aeroporti Ndërkombëtar të Selanikut (SKG) dhe transfertat mund të organizohet me makinë, mini autobus ose helikopter.

S'ka Vleresime

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Qender fitnesi
 • Shkembim valute
 • Kopsht
 • Dyqan Dhuratash
 • Zyre per makina me qera
 • Sherbim lavanderie
 • Baby siter me pagese
 • Banjo turke
 • Trajtim me masazh
 • SPA dhe qender trajtimi
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor falas
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Telefon ne banje
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur
 • Kend lojrash per femije
 • Pishine te mbyllur me ngrohje
 • Fushe tenisi

Cancellations less than 14 days before arrival between 25/04/13 - 25/06/13 and 11/09/13 - 15/10/13, 50% cancellation fee will apply. Cancellations less than 21 days before arrival between 26/06/13 - 10/09/13, 50% cancellation fee will apply.

Check-In: 14:00

Checkout: 12:00