Gracanica

 
hotel rating stars

Rr. Dragana Ristica, b.b, Gracanice, Kosove

Hotel Gracanica ne Prishtine, vetëm 15 minuta nga qendra e qytetit, ne një vend për çlodhes, në ajrin e pastër dhe qetësinë e fshatin me te njejtin emer. Hoteli ndodhet ne nje distance prej 500 m nga qendra e Graçanicës me manastirin e tij të Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s dhe një shëtitje të shkurtër në vendin arkeologjik të Ulpianës. Hotel Gracanica është projektuar nga arkitekti Bujar Nrecaj duke kombinuar arkitekturën bashkëkohore me elemente tradicionale në një atmosferë të veçantë që do të bëjë të ndihen si në shtëpi. Kënaquni me kopshtin me pishinën e saj dhe pamjet mbi fushat dhe kodrat, eksplorojeni rrethinë në këmbë ose biçikletë ose përdoreni hotelin si një pikënisje për të vizituar vende të tjera të interesit në Kosovë, të gjitha të arritshme brenda max. 1 1/2 orë.

S'ka Vleresime

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Dhome dhe kushte per persona me aftesi te kufizuara
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Kasaforte ne recepsion
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Qender fitnesi
 • Kopsht
 • Transport falas per ne qender te Qytetit
 • Sherbim lavanderie
 • Baby siter me pagese
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Aparat per te bere cajin /kafen
 • Internet Wireless falas
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 14:00

Checkout: 11:00

1 fëmijë deri në 5 vjet pa pagesë në shtretër ekzistuese Politika për krevat shtesë: 8,50 € për një të rritur (në dispozicion vetëm në studio dhe dhoma standarde dyshe); shtrati i fëmijës: 5, - €