Swiss Diamond

 
hotel rating stars

Sheshi Nene Tereza, 10000, Prishtine, Kosove

Hotelit Swiss Diamond i eshte akorduar Cmimi 5 Stars Diamond Award International nga Akademia Amerikane e Shkences se Hotelersie. Hoteli Swiss Diamond eshte nje nder hotelet me luksoze ne Prishtine qe do ta beje qendrimin tuaj ne Prishtine te paharrueshem. Dhomat janë të dizenjuara për t’iu ofruar komoditet dhe komfort maksimal. Luksoze dhe elegante, hapësira të gjera. Banjo të dekoruara me mermerin më të mirë italian, pajisje luksoze, tharëse flokësh, pasqyrë për makiazh, vaskë, kabinë me dush të veçantë. Ju lutem specifikoni kërkesën në lidhje me llojin e banjos që dëshironi: me vaskë, me dush apo me të dyja.Tavolinë e gjerë pune, internet kabllor dhe Wi-Fi, 3 linja telefonike me dalje të dyfishtë, kasafortë, aparat për ipod sipas kërkesës.Shtrati është i kompletuar që të ju ofroj rehati të plotë, me mbulesat e dizenjuara dhe jastëk anti alergjik.Sistem inteligjent i ajrit të kondicionuar, TV me ekran të sheshtë dhe TV-kabllor Premium.Minibari me përzgjedhje të pijeve joalkoolike dhe alkoolike si dhe artikujve të tjerë.Suitat e veçanta vijnë me karakteristika shtesë siç janë: Jacuzzi, Sauna, Ballkone Private, VIP Minibar, 1,2 ose më shumë dhoma gjumi, dhomë e ndenjës, dhomë garderobë, varet nga lloji i suitës që ju zgjedhni për rehatinë dhe akomodimin tuaj !Qendra Wellness Klientët e nivelit Diamond Klub do të kenë çasje falas në qendrën e fitnesit, shëndetit dhe SPA me një hapësirë totale prej prej 1200 m², me pajisjet më bashkëkohore për relaks të trupit dhe mendjes. Qendra e Wellnesit përmban këto hapësira: Pishinë të brëndshme termale me hidromasazh, qendër fitnesi, 3 jacuzzi me hidromasazh, 4 lloje të ndryshme të saunave finlandeze, sauna me kripë, infra-red sauna, banjo turke madhështore, shpellë e akulltë, 3 solariume, dhomë relaksimi dhe shumë tjera.Përveç kësaj, ju ofrojmë (me pagesë shtesë) edhe shërbimet e qendrës së shëndetit e cila ka 6 dhoma mazashi me 6 lloje të ndryshme të masazheve, ku ekipi ynë i terapeutëve ju ofron një gamë të gjerë të masazheve përfshirë hidro-terapi, tretman me baltë kundër rrudhave, me teknikë dhe produkte kozmetike të linjes së njohur “Piroche”, tretman të fytyrës, manikyr pedikyr, thai masazhë dhe lloje të ndryshme të masazhave orientale.Në qendrën Wellness po ashtu është i vendosur salloni i bukurisë dhe parukerisë, që ofrojnë stilim, makiazh dhe shërbime tjera.<!--[if !supportLineBreakNewLine]--> Diamond Cigar Bar Cigar Bar ofron pije dhe ushqim nga menyja e pasur në Lounge Bar.Piano LoungeLounge Bar eshte i hapur deri ne oret e vona. Sallat e Konferencave dhe Takimeve Ne ofrojmë 6 salla të ndryshme konferencash siç janë: Marec, Ulpiana, Artana, Dyar, Bozhur 1 dhe Bozhur 2, me madhësi të ndryshme duke filluar nga dimensionet e një salle të madhe vallëzimi deri te dimensionet e një salle të vogël takimesh. Ne do të përgatisim të gjitha detajet për eventin tuaj, në mënyrë që ju të ndiheni rehat dhe në duar të sigurta.Dyqani Swiss DiamondDyqani Tombolini është një dyqan unik në rajonin e Ballkanit i njohur për brendet luksoze të punuara me dorë, për meshkuj dhe femra siç janë: Regent, Tambolini. Ju mund të gjeni kostume dhe xhaketa të stilizuara, kualitet dhe të punuara nga materiali i njohur botëror kashmir.Shërbime tjeraHoteli ka hapësirë të madhe parkingu nëntokësor si dhe mirëmbajtje. Shërbime transporti sipas kërkesës me limuzinë apo minibus.

S'ka Vleresime

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim me pagese
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Dhome dhe kushte per persona me aftesi te kufizuara
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Qender fitnesi
 • Ture
 • ATM
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Piano bar
 • Banjo turke
 • Trajtim me masazh
 • SPA dhe qender trajtimi
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor falas
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Aparat per te bere cajin /kafen
 • Telefon ne banje
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te mbyllur me ngrohje
 • Fushe tenisi

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 16:00

Checkout: 12:00

Politika per krevat shtese: 35 Euro per nate per person te rritur.