Ulpiana

 
hotel rating stars

Rr. Devet Jugovica, b.b, Gracanica, Kosove

Hotel Ulpiana është një ndër përfaqësuesit më të mirë rreth turizmit vendas, i vendosur vetëm pakë kilometra larg nga kryeqyteti Prishtina dhe shumë afër manastir ortodoks mesjetar në Graçanicë.Hotel Ulpiana ka 24 dhoma të rehatshme për një mbrëmje të këndshme, suitë superiorel, salla e konferencave, restorant i lidhur me sallën e konferencave, shërbimi në dhomë, shërbim lavanderi në dispozicion për të gjithë mysafirët secila me banjo private, ajer te kondicionuar, ngrohje, TV, telefon, internet falas etj. Ky objekt unik përfshin "Etno Shtepine " një restorant me dy zona të ngrënies në natyrë dhe të mbyllura, i njohur për kuzhinën autentike tradicionale vendase dhe dekorimin e bukur, i cili na kthen në stilin e harruar të kësaj zone në të kaluarën. Ne besojmë se një takim i tillë unik dhe autentik me të kaluarën qe mund të gjendet dhe të përjetohet vetëm në Etno Shtëpinë. Nëse jeni duke kërkuar për kuzhinë me cilësi të lartë, të përgatitur në mënyrë tradicionale, Etno Shtepia duhet të jetë zgjedhja juaj e lartë dhe sigurisht që është një destinacion ideal.

S'ka Vleresime

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Shkembim valute
 • Kopsht
 • Dyqan Dhuratash
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Televizor satelitor
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Pajisje tualeti personale
 • Internet Wireless falas
 • Sporte & Aktivitete
 • Kend lojrash per femije

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 12:00

Checkout: 11:00

 

Fëmijët deri 12 vjeç pa pagesë. Politika shtesë e krevatit 20.00 euro për krevat.