Mangalemi

 
hotel rating stars

Rr. Mihal Komneno, tek Porta e Pashait, Berat, Shqiperi

Hotel Mangalemi ishte i pari hotel që u hap në qytetin e Beratit pas rënies së diktaturës në vitin 1991. Është një hotel komod me eksperience të gjatë dhe shërbim te nivelit te larte. Restoranti ka fituar famë për kuzhinën tradicionale. Hotel Mangalemi, i njohur nga vendasit si "Hoteli i Tomit" është një vend karakteristik që ruan traditën e Beratit, qytetit me histori 2400- vjeçare.

Dhomat
Hoteli ka 15 dhoma, nga te cilat 5 janë dyshe, 5 dopjo dhe 4 treshe, 1 junior suite.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark Mangalemi Hotel is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark
Albanian architecture award by Authentic Albania Quality Mark Mangalemi Hotel is honoured Essential Albanian Architecture Award by Authentic Albania Quality Mark

Shkelqyeshem, 4.7/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Sherbim ne dhome
 • Roje sigurie
 • Ture
 • Shkembim valute
 • Kopsht
 • Sherbim lavanderie
 • Baby siter me pagese
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune

If the reservation is cancelled/amended at least 24 hours, prior to the arrival date, then a full refund will be given. If the reservation is cancelled/amended less than 24 hours, prior to the arrival date, then a penalty equivalent to the charge of 1 night total accommodation will apply.

Check-In: 14:00

Checkout: 11:30