Villa Belvedere

 
hotel rating stars

Shkembi i Kavajes, Durres, Shqiperi

Është një ndër hotelet e para të ndërtuar në zonën e plazhit të njohur si Shkëmbi i Kavajës, afër Durrësit. Ky hotel filloi si një restorant me një kuzhinë speciale italiane dhe mesdhetare. Reputacioni i restorantit mbeti i pandryshuar ndërkohë që iu shtua dhe një hotel elegant me një arkitekturë moderne në pjesën e jashtme dhe arkitekturë të brendshme të stilit të vilave italiane. Shërbimi i shkëlqyer i personelit është në dispozicionin tuaj si në dhome ashtu edhe në pishinën e jashtme. E gjitha sa u tha me sipër kombinohet shume mirë me sallat e konferencave dhe pajisjet e tyre të cilat e kanë berë Vilën Belvedere një vend të preferuar për organizimin e takimeve të punës apo veprimtarive të tjera.

Dhomat
Hoteli ka 60 dhoma, nga te cilat 8 janë teke, 16 janë dyshe, 20 janë dopjo, 12 janë treshe, 4 suita.
Kujdes: Çmimi më i lirë për dhomë teke që shfaqet më poshtë është ai i dhomave më të vogla me vetëm një krevat tek.

Shume Mire, 3.5/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Qender fitnesi
 • Shkembim valute
 • Zyre per makina me qera
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur
 • Kend lojrash per femije

Reservations cancelled in low season (01/01-31/05 & 01/09-31/12) at least 24 hours, prior to the arrival date, full refund will be done.

During the high season (01/06-31/08) reservations cancelled at least 72 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 72 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 12:00

Checkout: 10:00