Cajupi

 
hotel rating stars

Sheshi Cerciz Topulli, Gjirokaster, Shqiperi

Hotel Cajupi ndodhet në zemër të Gjirokastrës para se të hysh në pazarin e vjetër dhe më parë ka qenë “turizmi” i vjetër. Restoranti dhe bari panoramik, salla e konferencave dhe pjesa më e madhe e 40 dhomave janë rinovuar plotësisht kohët e fundit, duke ofruar komoditetin e nevojshëm të një hoteli të mirë. Tek kafeja në katin e parë do të gjeni mobile dhe karrige druri të gdhendura me dorë, ndërsa muret janë të pikturuara me motive të realizmit socialist, diçka që e bënë këtë hotel të veçantë. Tarraca e hotelit ofron pamje të mrekullueshme të qytetit, të luginës së Drinit dhe pllajës Cajupi, emrin e të cilës ka marrë hotelit. Në restorant do të gjeni
një shumëllojshmëri gatimesh shtëpie të përgatitura me kujdes duke ndjekur kuzhinën tradicionale.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark Cajupi Hotel is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark

Shkelqyeshem, 4.4/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Ashensor
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • Kasaforte ne recepsion
 • Zyre per makina me qera
 • Sherbim lavanderie
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Telefon
 • Tavolina pune

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 13.00

Checkout: 12.00