Kalemi 2

 
hotel rating stars

Rr.Alqi Kondi, 6001, Gjirokaster, Shqiperi

Kalemi 2 gjendet ne qytetin e vjeter te Gjirokastres. Ai ka nje tarrace me pamje nga qyteti. Kjo shtepi-hotel e mrekullueshme te ofron punime druri tradizionale, tavane te gdhendura. Ballkonet te ofrojne pamje te cative te mbuluara ne drejtim te kalase. Turet turistike brenda dites perfshijne Museum Etnografik, kalane madheshtore, rruget e shtruara me kalldrem, Pazarin e Vjeter, shtepite historike karakteristike per qytetet e periudhes otomane. Mysafiret mund te pushojne ne barin prane hotelit. Parkimi eshte i garantuar per te gjithe klientet. Te gjitha dhomat kane TV, disa prej tyre kane banjo private. Recepsioni eshte 24 ore ne dispozicion.

S'ka Vleresime

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Shkembim valute
 • Sherbim lavanderie
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Televizion
 • Tavolina pune

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 13:00

Checkout: 11:00

Politika per krevat shtese: 10 europ per krevat