Livia

 
hotel rating stars

Butrint, Sarande, Shqiperi

Hotel Livia ndodhet në Parkun Kombëtar të Butrintit, në mes të gjelbërimit, vetëm disa metra larg zonës së trashëgimisë kulturore UNESCO të Butrintit. Një ndërtesë interesante e ndërtuar me tulla që imiton arkitekturën e një vile romane antike, ofron 11 dhoma me hapësirë dhe me mobilje druri, dysheme të shtruara me pllaka mesdhetare. Përpara ka një kopësht të madh ndërsa mbrapa tij shtrihet një pyll përmes zonës antike të Liqenit të Butrintit. Është vendi i përkryer për të qëndruar nëse dëshironi të vizitoni me qetësi dhe pa u nxituar zonën antike. Restoranti ofron midhje të freskëta nga liqeni i kripur, po ashtu levrek dhe krap të freskët deti.

Shume Mire, 4.0/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Roje sigurie
 • Kasaforte ne recepsion
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Shkembim valute
 • Sherbim lavanderie
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Ajer te kondicionuar
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tavolina pune

During the low (01/01-30/06/ and 01/09-31/12/)season reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night. During the high season (01/07-31/08) reservations cancelled at least 3 days prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 3 days will be charged the total amount of the first night.

Check-In: 13.00

Checkout: 12.00