Vila Duraku

 
hotel rating stars

Lagja Nr. 1, ish-Turizmi, Sarande, Shqiperi

Hotel Vila Duraku, “kushëriri” modern i “Turizmit” të vjetër komunist, është një ndërtesë që bie në sy në Sarandë për shkak të strukturës së saj të veçantë. Arkitektura moderne ka ruajtur karakteristikat e kësaj pjesë të Mesdheut duke ofruar pamjen e një tempulli elegant, me pak kate, me ngjyrë të çelet. Pjesa e brendshme e këtij hoteli e stilit butik plotëson pjesën e jashtme me korridore të gjerë të shtruara me mermer dhe dhoma elegante me hapësirë dhe pajisje të cilësisë
së lartë. Restoranti të krijon përshtypjen e një vendi të hapur me panele xhami krejt transparente me pamje nga pishina elegante, që ndodhet në mes të gjelbërimit të kopshtit në pjesën e pasme
të vilës. Megjithëse nuk është vlerësuar zyrtarisht, është një nga hotelet më të mirë në Sarandë. 

Shume Mire, 4.0/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Salle konference
 • Roje sigurie
 • Kasaforte ne recepsion
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor falas
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Ajer te kondicionuar
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur

During the low (01/01-31/03 and 01/12-31/12) and medium season (01/04-30/06 and 01/09-30/11)  reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night. During the high season (01/07-31/08)reservations cancelled at least 48 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 48 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 14.00

Checkout: 12.00