Tradita

 
hotel rating stars

Rr. Edith Durham, Nr.4, Shkoder, Shqiperi

Hotel Tradita është një hotel i vogël komod i zbukuruar në një mënyrë tradicionale. Në verë ju mund të hani mëngjesin tradicional shqiptar në tarracë (Bardak), një detaj që e bën të veçantë këtë hotel. Ndërtesa është një shtëpi e vjetër tradicionale e Shkodrës e ndërtuar në vitin 1964.Kuzhina, mobiljet, objektet dhe rrobat paraqesin elementet kombëtare të rajonit.Muzeu Etnografik brenda hotelit, me shumë vlera rajonale dhe kombëtare u paraqet turistëve një pjesë të mikpritjes shkodrane.Hoteli gjithashtu ofron një restorant tradicional shqiptar, të hapur nga ora 07:00am-01:00pm.Çdo klient ka një biçikletë në dispozicion të tij.

Dhomat
Hoteli ka 10 dhoma ku 5 prej tyre janë dopio dhe 5 janë treshe.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark Tradita Hotel is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark
Albanian architecture award by Authentic Albania Quality Mark Tradita hotel is honoured Essential Albanian Architecture Award by Authentic Albania Quality Mark

Shkelqyeshem, 4.2/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Shkembim valute
 • Kopsht
 • Dyqan Dhuratash
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Piano bar
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Tavolina pune
 • Pajisje tualeti personale

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 13:00

Checkout: 11:00