Bristol

 
hotel rating stars

Rr.Nikolla Jorgo, 24/5, Tirane, Shqiperi

Kemi kënaqësinë t’ju prezantojme një hotel të ri, por me një përvojë 15 vjeçare në fushën e hotelerisë.  Hotel Bristol ndodhet 500 m nga qendra e Tiranës. Gjendet në një nga zonat më të bukura të kryeqytetit, i rrethuar nga dyqanet, klubet, restorantet, qendrat e fitnesit, sallonet e bukurisë dhe çdo lloj aktiviteti që mund të përmbushë dëshirat tuaja.
Hotel Bristol ka një kapacitet prej 20 dhomash, 12 nga të cilat janë teke dhe 8 janë dopjo, ku mund të akomodohen 30 persona.
Dhomat janë shumë të rehatshme, me TV, ajër të kondicionuar, internet 24 ore dhe shërbime të tjera (bar dhe parkim).
Mëngjesi është i përfshirë, i tipit amerikan (bufe).
Bujaria dhe mikpritja e shqiptarëve e bëjnë hotelin shume komod jo vetëm për vendasit por edhe për të huajt.

Kujdes: Çmimi më i lirë për dhomë teke që shfaqet më poshtë është ai i dhomave më të vogla me vetëm një krevat tek.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark Bristol Hotel is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark

Shume Mire, 3.9/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Sherbim ne dhome
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Shkembim valute
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Ajer te kondicionuar
 • Abazhur
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Tavolina pune

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 14:00

Checkout: 12:00