New York

 
hotel rating stars

Uji i Ftohte, Vlore, Shqiperi

Hotel New York gjendet në një zone shumë terheqese te Gjirit të Vlorës e njohur edhe si zona "Uji i Ftohte", për shkak të  burimit te ujit të freskët aty pranë, i cili  derdhet në ujërat blu e te kthjelleta të detit Jon. Hotel  New York ka qenë gjithmonë një nga hotelet më të mira në qytetin e Vlorës  si në struktura ashtu dhe ne në shërbimet e standarteve te larta  që ai ofron. Megjithatë me shtimin e dhomave  te reja kohët e fundit dhe rinovimin e shumë prej dhomave ekzistuese, ai eshte pozicionuar  në një  vend kryesor per udhëtaret qe duan te zgjedhin hotelet e Vlores. Dhomat e reja janë të bollshme dhe të ofrojnë rehati të pakrahasueshme dhome jo vetem  në Vlorë por edhe ne Shqipëri. Ambjente të brendshme elegante, pajisje  të teknologjisë së lartë te tilla si: ekrane televizoresh te fshehura pas  pasqyrave  të mëdha, dhoma me ngrohje qendrore, mobilje rezistuese  ndaj zjarrit, krevate dhe dyshekë  te cilesise se larte.  Këto janë vetëm disa karakteristika mrekullueshme te pajisjeve te reja. Mbi te gjitha hoteli  ka nje  pozitë të favorshme në  plazh, dy bare, një restorant, një pishinë të hapur noti, nje salle konference dhe sherbim te shkelqyer.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark New York Hotel is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark

Shkelqyeshem, 4.1/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • dhome per bagazhet
 • Kasaforte ne recepsion
 • Shkembim valute
 • Dyqan Dhuratash
 • Sherbim lavanderie
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur
 • Kend lojrash per femije

During the low (01/01-31/03 and 11/10-31/12) and medium season (01/04-26/06 and 29/08-10/10) reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night. During the high season (27/06-28/08)  reservations cancelled at least 72 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 72 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 13:00

Checkout: 11:00