Vlora International

 
hotel rating stars

Lagja Pavarsia, Rr.Kosova, Vlore, Shqiperi

I gjendur në qendër të qytetit, pak metra nga deti, Hotel Vlora International ofron një mundësi të mirë për ata që duan të kombinojne një vizitë pune me mundësinë për të vizituar Vlorën. Mund të eksploroni sipas menyres suaj: qendren historike te qytetit, muzeumet, dyqanet dhe baret. Hoteli bëri një rindërtim total në gusht të vitit 2007, duke u kthyer ne një hotel luksoz. Persa i perket komoditetit ai është një nga hotelet më të mirë në Vlorë dhe Shqipëri. Ai gjithashtu ofron një palestër, një pishinë të brendshme noti, salle per takime dhe struktura të tjera, si dhe një vend te përkryer për ngjarjet e biznesit.

Dhomat
Hoteli ka 72 dhoma, nga te cilat 45 janë dopjo, 11 dyshe, 10 treshe, 3 suita të vogla dhe 3 suita.

Silver award by Authentic Albania Quality Mark Vlora International Hotel is honoured Silver Award by Authentic Albania Quality Mark

Shume Mire, 3.7/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Kuzhine tradicionale
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Dhome dhe kushte per persona me aftesi te kufizuara
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Dhome takimi
 • Sherbime per takime biznesi
 • Roje sigurie
 • Kasaforte ne recepsion
 • Lejohen kafshet shtepiake
 • Qender fitnesi
 • Ture
 • Shkembim valute
 • Dyqan Dhuratash
 • Sherbim lavanderie
 • Gazeta falas ne holl
 • Baby siter me pagese
 • Piano bar
 • Trajtim me masazh
 • SPA dhe qender trajtimi
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Internet kabllor falas
 • Banje me dush
 • Vaske
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Tharese flokesh
 • Minibar
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Aparat per te bere cajin /kafen
 • Pajisje tualeti personale
 • Sporte & Aktivitete
 • Pishine te hapur
 • Pishine te mbyllur me ngrohje

Reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night. In high season (01/06-31/08) reservations cancelled at least 48 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 48 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 14:00

Checkout: 12:00